Amazon 3 Asin Suspend Çözümü
Buradasınız: Anasayfa / Hizmetlerimiz
AMAZON 3 ASİN SUSPEND ÇÖZÜMÜ
AMAZON 3 ASİN SUSPEND ÇÖZÜMÜ

Uzak masaüstü bağlantıları ile detaylı incelemeler, neticesinde kişiye özel düzenli mail ve case trafiğini yönetip sistemin izin verdiği ölçüden Amazon ile telefon görüşmeleri yapıyoruz. Tüm bu işlemleri hesapta netice alana kadar süresiz ve sınırsız olarak sunuyoruz.

 

 

 

Amazon 3 ASIN Suspendi, yani Türkçe karşılığı ile askıya alınma anlamına gelen 3 ASIN Suspendi, satıcıların Amazon’un belirlemiş olduğu bazı şartlara uymaması neticesinde hesaplarının askıya alınması olarak önlem aldığı bir savunma yönetimidir denebilir. Amazon satıcı hesabınızı askıya aldığında yani ASIN Suspend olduğunuzda satış işlemleriniz durur ve bu süreçte yeni bir ürün yükleyemez, satış yapamazsınız. Peki Amazon’da ASIN sebepli suspend neden olunur ? gibi sorularınıza bu rehberimizde yanıt bulacaksınız.

Amazon ASIN Suspend Nedir?

Amazon.com üzerinde mağaza sahibi olan bir satıcı iseniz, yaşayabileceğiniz bir engel problemi ile karşılaşmanız olasıdır; yani ASIN Suspend. Suspend, Türkçe anlamı ile ‘askıya alma’, yani hesabınızın askıya alınması anlamına gelmektedir. Amazon’da yeni bir satıcı iseniz eğer, kendinizi ispatlamak ve güvenilirliğinizi kanıtlamak için bir çok aşamadan geçmeniz gerekmekte. Amazon’un algoritmasına ters düşmeniz durumunda hesabınız askıya alınabiliyor. Güvenilir ve onaylı bir satıcı olana kadar bir çok aşamadan geçmeniz gerekiyor, bu aşamada ise Amazon tarafından ters bir durum görüldüğü takdirde hesabınızı askıya alabiliyor, hatta kapatabiliyor. Hesabınızın Suspend olması, yani askıya alınmasının nedenlerine bağlı olarak hesabınızın açılma süresi değişmektedir. ASIN Suspend yalnızca dropshipping yapan satıcıların karşılaştığı bir durum değildir, Amazon’un uyguladığı politika sayesinde, her Amazon mağaza sahibinin karşılaşabileceği bir durumdur.

Neden ASIN Suspend Olunur ?

Amazon’da Suspend olmanın bir çok çeşidi vardır. İlk olarak yeni bir satıcı hesabına sahip iseniz başlangıç suspendi ile karşılaşmanız mümkün, bu Suspende 3 ASIN Suspend’de denmektedir. İlk hesap açılışından sonra 3 ay içerisinde hareketleriniz gözlemlenir ve Amazon tarafından herhangi bir şüphe duyulduğu takdirde, ASIN Suspend olabilirsiniz. Kayıt olurken Amazon’un sizden istediği bazı evrakları düzgün ve özenli şekilde düzenleyip iletmeniz gerekmektedir. Ancak her şeyi doğru yaptım, ama yine de Suspend oldum diyorsanız eğer, bu durumda hesabı yeni açmanıza dair bir sebeple Amazon’un önlem alması Suspend’i de yaşanabilmektedir. Bakınız; bazı Suspend olma sebepleri şöyle sıralanabilir;

1-Satıcı hesabı kayıt aşamasında Amazon sizden bazı evraklar ve faturalar istemektedir. Faturanızın orijinal olması, evraklarınızın eksiksiz ve açık bir şekilde olması gerekmektedir. Aksi takdirde tespit edildiğinde Suspend olma olasılığınız oldukça fazladır.

2-Faturaya nazaran Amazon sizden teminat olarak kredi kartı ekstrenizi de istemektedir. Ekstreniz ve faturanızın dili İngilizce olmalıdır, aynı zamanda okunabilirliği yüksek çözünürlükte ve PDF formatında olmalıdır.

3- Kimlik, pasaport gibi vatandaşlık bilgilerinizin olduğu belgeleri okunabilir şekilde taratmalı ve ulaştırmalısınız.

4-Sunacağınız tüm belgelerin ve evraklarınızın dili İngilizce içerikli olmalıdır.

5-Başvuru sırasında Amazon’un sizden istediği bilgiler tamamen doğru ve eksiksiz şekilde belirtmelisiniz. Örneğin Amazon sizden 3 ayrı sayfada adres bilginizi istemektedir, bu 3 sayfada da eğer noktasını bile farklı yazdığınız bir adres bilgisi olursa Amazon’un algoritması bu durumu fark etmektedir. Bu sebeple kart ekstresi veya faturanızda ki adresinizi girmeniz daha doğru olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın